Nain Rug Blue White in 310x190
Description
Original Nain style rug in 3,1x1,9m (exact size: 309x193cm) blue, white. This carpet will gain everyone’s attention when placed in your dining room. Treat yourself with a Carpetido carpet for your home.
Product Code: 5120-17066
Availability: Out Of Stock
Availability: Out Of Stock
1,566.00€
Tax included
| Rug Properties | |
| Origin | Iran |
| Style | Nain |
| Pile | Handspun wool |
| Warp | Cotton |
| Production | Hand-knotted |
| Exact size | 309cm x 193cm |
| Length | 309cm |
| Width | 193cm |
| Knot density | 240.000/m² |
| Age | New |
Kostenloser Versand
Unkomplizierte Bestellung
Eigene Produktion
Wir sind Produzent und Verkäufer
30 Tage Rückgaberecht
Inklusive kostenlosem Rückversand
Related Products