Rug White Black Beige in 180x120
Description
Handcrafted Tabriz design rug in 1,8x1,2m (exact size: 183x122cm) . Enrich your old or modern apartment with this carpet - ideal for your living room or your bedroom.
Product Code: 5130-5778
Availability: Out Of Stock
Availability: Out Of Stock
960.00€
Tax included
| Rug Properties | |
| Origin | India |
| Style | Tabriz Design |
| Pile | Handspun wool |
| Warp | Cotton |
| Production | Hand-knotted |
| Exact size | 183cm x 122cm |
| Length | 183cm |
| Width | 122cm |
| Knot density | 450.000/m² |
| Age | New |
Kostenloser Versand
Unkomplizierte Bestellung
Eigene Produktion
Wir sind Produzent und Verkäufer
30 Tage Rückgaberecht
Inklusive kostenlosem Rückversand
Related Products