Nomadic Design Rug Yellow Gold in 250x180
| Rug Properties | |
| Origin | Afghanistan |
| Style | Herati Nomadic |
| Pile | Handspun wool |
| Warp | Cotton |
| Production | Hand-knotted |
| Exact size | 245cm x 178cm |
| Length | 245cm |
| Width | 178cm |
| Knot density | 70.000/m² |
| Age | New |
| Rug Properties | |
| Origin | Afghanistan |
| Style | Herati Nomadic |
| Pile | Handspun wool |
| Warp | Cotton |
| Production | Hand-knotted |
| Exact size | 245cm x 178cm |
| Length | 245cm |
| Width | 178cm |
| Knot density | 70.000/m² |
| Age | New |